Filtruj wszystko miłość przyjaźń życie szczęście smutek motywacja rozstanie humor
Źródło: "Każda religia to narzędzie złych mocy. Każda religia wyrasta z pychy, z potrzeby odgrodzenia się od reszty, i wyniesienia siebie na piedestał, gdzie można patrzeć na drugiego człowieka z góry,w świadomości że ma się więcej racji, a tym samym więcej praw i przywilejów. Świat bez bogów byłby lepszym miejscem. Zakładając że ludzie mają w sobie takie coś jak sumienie i indywidualną moralność, nie wynikające ze strachu przed karą, tylko ze szlachetności serca. Ci którzy jej jednak nie mają powinni wybrać mniejsze zło, czyli religię jako wentyl bezpieczeństwa dla otoczenia."
GURA
"Każda religia to narzędzie złych mocy. Każda religia wyrasta z pychy, z potrzeby odgrodzenia się od reszty, i wyniesienia siebie na piedestał, gdzie można patrzeć na drugiego człowieka z góry,w świadomości że ma się więcej racji, a tym samym więcej praw i przywilejów. Świat bez bogów byłby lepszym miejscem. Zakładając że ludzie mają w sobie takie coś jak sumienie i indywidualną moralność, nie wynikające ze strachu przed karą, tylko ze szlachetności serca. Ci którzy jej jednak nie mają powinni wybrać mniejsze zło, czyli religię jako wentyl bezpieczeństwa dla otoczenia."
GURA
Plus Minus -2 ( 2 )
08 stycznia 2016 08:15:04 przez PawelGorecki Dodaj komentarz do tego materiału Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych Podobne Podobne zgłoś zgłoś
Momencik, trwa przetwarzanie danych ... Momencik, trwa przetwarzanie danych
sh({flush: true});
POLUB NAS!
ZAPRASZAMY!